Gasshuku Karate Goju-ryu – Busolengo (Itálie)

          O víkendu 6.-8.6.2008 se trenéři Českého svazu karate Goju-ryu zúčastnili unikátního semináře v italském Bussolengu, vedeného mistry Seikichi KINJO (10.dan) a Masanari KIKUGAWA (9.dan).

          Mistr Seikichi KINJO se karate věnuje již šedesát let, začínal přímo u zakladatele Goju-ryu Chojuna MIYAGIHO. Po jeho smrti pokračoval pod vedením mistra Eiichi Miyazata, u kterého později začínal s karate i Hanshi Masanari KIKUGAWA. Ten se později stal čtyřnásobným mistrem Japonska v kata, nyní působí jako technický ředitel Okinawa Goju-ryu Karate-Do Kyokai.

          Seminář uspořádal mistr Andrea GUARELLI (7.dan), který pravidelně jezdí vyučovat Goju-ryu a Kobudo i do České republiky.

[inspic=237,,,0]

          Seminář pro nás vlastně začal už v pátek, protože do Bussolenga je to z hranic ČR přes 800km – takže i když je většina trasy po dálnici, je to na půl dne jízdy. Po příjezdu do Bussolenga a ubytování se v hotelu jsme vyrazili na večeři do pizzerie pod dojo mistra GUARELLIHO. Tam jsme Andreu zastihli v družném rozhovoru s oběma okinawskými mistry.

          V sobotu ráno pak seminář začal úvodním tréninkem, na kterém se sešlo přes šedesát nositelů mistrovských pásů – mimo domácích Italů a nás taky z Německa a Dánska. Začalo se hezky od základů s kata Gekisai Dai Ichi a Ni, a postupně přišly na řadu i mistrovské kata Goju-ryu. Na dvou sobotních a dvou nedělních trénincích se pak mistři věnovali jednotlivým kata i jejich bunkai (aplikacím).

[inspic=233,,,0]

          V sobotu večer se pak část naší výpravy účastnila i slavnostní večeře na počet šedesátého výročí od karatistických začátků mistra KINJO. Tomuto výročí byla věnována i malá slavnostní akademie Karate a Kobudo po prvním nedělním tréninku, kdy mistrům svoje umění předvedli cvičenci z domácího dojo.

           Odpoledne pak následoval poslední trénink, a pak už jenom loučení s mistry i ostatními spolucvičenci, a dlouhá cesta zpátky domů k rodinám a pracovním či studijním povinnostem. Na okinawské mistry a cvičení s nimi však určitě budeme dlouho vzpomínat a z nabytých vědomostí čerpat při vedení našich žáků.

          Závěrem jedna dobrá zpráva Česká republika prostřednictvím Jaromíra Musila, který navštívil v roce 2006 Okinawu, získala zastoupení BRANCH (SHIBU) Dojo pro Českou republiku.

[inspic=238,,,0]