LETNÍ CVIČENÍ OKINAWAN KARATE

LETNÍ CVIČENÍ OKINAWAN KARATE KLUBU V CHORVATSKÉM RABACU

 

„Ve dnech 31.5- 7.6.08 uspořádal Okinawan Karate Klub letní cvičení  v Chorvatském Rabacu. Akce byla organizačně i trenérsky vedena J. Valentou a Mgr. J. Kulikem a  zúčastnilo se jí  27 účastníků z Čech a Slovenska.

Tréninky probíhaly po celý týden vždy brzy ráno přímo u moře a byly rozděleny na dvě části.  První trénink byl veden J. Valentou a byl určen pouze pro skupinu Yudansha a byl zaměřen pouze na studium Tensho kata a Sesan kata se sebeobrannými aplikacemi- Bunkai.

Druhý trénink který navazoval na první byl již určen pro všechny účastníky , byl veden J. Valentou a j. Kulikem a jeho hlavní náplní  bylo každodenní studium Sanchin Katy  a dalších Kat a jejich Bunkai . Dále se cvičilo Yakusoku a Renzoku Kumite ,  Kakie , San Dan Gi,a řada dalších technik dle zkušebního řádu CAOGK/IOGKF a to dle technické úrovně cvičících Pochopitelně nechybělo každodenní důkladné Jumbi Undo (rozcvička) a také Hojo Undo (přípravné,posilovací cvičení)  ,což v místních ideálních „okinawských“podmínkách znamenalo , že si každý cvičící hned po příjezdu našel svůj balvan a s tím pak po celý týden v rámci tréninku posiloval..

Po trénincích  se každý věnoval svému osobnímu programu , ale vzhledem k tomu že bylo teplé moře a slunečno , tak se většina účastníků koupala , kvečeru se pak hrál plážový volejbal.

Akce se povedla, každý z cvičících si odvezl řadů zážitků a poznatků do svého tréninku a nových přátel  a dle slov účastníků se již těší na další Letní cvičení v Rabacu, které by měla proběhnout opět v červnu příštího roku.

J. Valenta 

[inspic=239,,fullscreen,0]