Soutěžní olympijský rok v karate Goju-Ryu byl zahájen

Rok 2020 mezi karatisty nazývaný jako olympijský karatistický rok, jak by se dalo říct, protože tento rok bude mít karate svoji premiéru na Olympijských hrách a bude to přesně na 50 výročí, kdy se uskutečnilo 1. mistrovství světa v karate v Tokiu, a to v roce 1970, a také v Tokiu se uskuteční Olympijské hry v roce 2020. A právě v tento významný rok pro karatisty, kdy Český svaz karate Goju-Ryu slaví své 25 narozeniny, byl sportovní kalendář zahájen v Brně 1. března 2020, kde se uskutečnilo 1. kolo Národního poháru a Poháru talentů v karate Goju-ryu pro soutěžní rok 2020.

A hned tato soutěž dostala historický punc s nejvíce starty na národní úrovni. Soutěže se zúčastnilo necelých 250 soutěžících v kategoriích od žáků až po seniory. Soutěžní kategorie byli rozděleny do kategorie Poháru talentů, což je soutěž pro začínající karatisty, kteří měli možnost soutěžit v disciplínách Karate Agility (rychlostní a obratnostní dovednosti na dráze), dále pak Kihon Ido (technické dovednosti), Kumite Balloon (technické dovednosti na stanovený cíl) a pak pokročilejší závodníci ještě v Kata a Kumite Beginner, kde jsou pravidle upraveny pro začínající děti. Dále pak soutěž pokračovala v režii oficiálních soutěžních pravidel, takové jako budou na Olympijských hrách, a to Kata a Kumite jednotlivců a týmů. Na programu bylo zařazeno celkem 72 disciplín ve kterých bylo registrováno celkem 653 startů!

Pořadatelství se ujal brněnský klub působící na ZŠ Labská, který nese název NIDOSHINKAN Dojo pod vedením trenérky Pavly Musilové a trenérem Jaromírem Musilem, který je současně viceprezidentem Českého svazu karate Goju-ryu pro tuto organizaci byl turnaj uspořádán. Kompletní výsledky naleznete zde: http://ranking.goju-ryu.cz/

Zde najdete celkové výsledky soutěže:

Obsah obrázku snímek obrazovky

Popis byl vytvořen automaticky

Zde je pár fotografií z akce:

Více fotek naleznete zde: https://www.nidoshinkan.cz/page/konalo-se-1-kolo-np-a-pt-v-karate-goju-ryu-2/