Úspěšný celorepublikový seminář Goju ryu karate v Jindřichově Hradci

V neděli 3.4.2016 proběhl v jindřichohradecké sportovní hale dlouho dopředu prezentovaný  seminář “ Kata a Bunkai Goju ryu karate dó”na který byly  pozvané všechny kluby karate Goju ryu  registrované v českých svazech karate. Akce  , kterou zorganizoval jindřichohradecký klub klub Karate J. Hradec Okinawa goju ryu dojo ,se nakonec zúčastnilo téměř 90 cvičících dětí, mládeže a dospělých z řady měst a klubů  z celé ČR .

Celý seminář  vedla společně  pětice instruktorů  okinawského karate Goju ryu- Jaromír Musil 6.Dan z Brna, Jaroslav Valenta 5.Dan z J.Hradce, Bronislav Puzrla 4.Dan z Hustopečí , Milan Sedlák 4.Dan z J.Hradce a Lukáš Procházka 2.Dan z Prahy, který je kromě goju ryu karate také trenérem v pražské škole tradičního thai boxu Muai Boran a  MMA.

Cvičilo se ve skupinách dle věku a výkonnosti.

Děti se v dvouhodinovém bloku učily pod vedením B.Puzrly , P.Linhartové (Č. Budějovice), P.Vaška a R.Dvořáka (oba z J. Hradce)techniky se zaměřením na sportovní karate a to jak Katy,tak i  Kumite.

Dospělí cvičenci pak studovali ve skupinách J. Musila a J. Valenty  goju ryu katy  Gekisai Dai Ni , Saifa a Sesan včetně  jejich Bunkai  .

Další skupinu  dospělých  pak vedl M.Sedlák a L.Procházka,kteří se věnovali katě Sepai a jejím sebeobranným aplikacím  nejen z hlediska  Goju ryu karate, ale i z pohledu tradičního thai boxu – Muai Boran a též i MMA.

Zajímavý a inspirativní čtyřhodinový seminář utekl rychle jako voda a všichni si ho náležitě užili amnohé se naučili..