3.Seminář karate dó Czech Goju Ryu Gasshuku 2017

V neděli 2.4.2017 se  v jindřichohradecké sportovní hale konal již 3.ročník celorepublikového semináře  Goju ryu karate dó , tentokrát se zaměřením na katy Goju ryu a na jejich sebeobranný význam – Bunkai.

Na akci byli pozvány všechny kluby Goju ryu registrované v českých svazech  karate a nakonec se neobávalo přijet téměř 80cvičících z Prahy , Brna , Hustopečí ,Č.Budějovic , Pacova ,Havlíčkova Brodu, Kroměříže a dalších měst včetně členů pořádajícího klubu Karate Jindřichův Hradec OGRD. Dostavili se i 2zástupci ze Slovenska a Ruska. Nechyběli ani nositelé mistrovských stupňů jiných stylů karate –Shotokan ryu . Výborné bylo ,že více než polovina cvičících byli nositelé hnědých a černých pásů a díky tomu měli tréninky vysokou technickou  úroveň  a skvělé nasazení od většiny cvičících.

Jako instruktoři na akci působili oficiální Lektoři ČSKe pro Goju ryu  – Jaromír Musil 6 Dan a Jaroslav Valenta 5 Dan za asistence dalších instruktorů –

Bronislava Puzrly 4 Dan , Milana Sedláka 4 Dan, Pavly Linhartové 3 Dan a Františka Sedláka 2 Dan.

Cvičilo se ve skupinách dle věku ,výkonnosti a  dosaženého stupně. Děti měly pod vedením B. Puzrly a P. Linhartové dvouhodinový trénink zaměřený na sportovní karate –jak Kata ,tak i Kumite. Dospělí pak ve skupinách  J. Musila a J. Valenty zažili dva dvouhodinové intenzivní tréninky zaměřené na detailní studium kat  Sanchin, Gekisai dai Ichi, Saifa , Seiyunchin, Sanseru ,Sesan a Kururunfa .

Na závěr 4,5hodinové akce pak proběhla veřejná ukázka Hojo Undo ,což je  posilování pomocí tradičních pomůcek okinawského karate dó,kde se předvedlo  cvičení s  Chi-ischi a ischi Saschi a poté pak proběhla ukázka  kat Seiunchin , Sanseru a Kururunfa.

Akce se povedla a dle slov účastníků je jen škoda ,že se takovýchto akcí nepořádá více.