Konalo se ME EGKF 2012 Cadet & Junior

V rumunském Bukurešti  proběhlo 8. Mistrovství Evropy kadetů, juniorů a závodníků U21 (do 21 let) ve sportovním karate Goju ryu. Evropská organizace EGKF si tak připsala na svůj účet další z vrcholných evropských šampionátů. Česká reprezentace vyjela s velkými ambicemi na tuto soutěž a přijela ověnčena množstvím medailí! „Dá se říci, že jsme měli největší početné obsazení a také skoro každý z našich reprezentantů odjížděl s plackou na krku!“, radoval se kouč české reprezentace David Dvořák z Bruntálu. Vlajka České republiky se zatřepotala na stupni nejvyšším celkem 5x, stříbrný úspěch sklidila pětice závodníků a s bronzy odjíždělo sedm závodníků. Novopečenými Mistry Evropy se stali v kata : Veronika Mišková kategorie  U21, Karel Imrýšek kategorie U21 a dále v kumite Veronika Halodová ( kadet+54kg), Igor Kibrik (kadet +70kg) a Petr Marschall (kadet do 70kg). Druhá místa a tituly Vicemistrů, vybojovali v kata Kopečná, Šabová, Forstová Sabina, jako tým juniorek, v kumite pak Adéla Lehečková v kategorii U21 do 60kg, Samuel Kubina (kategorie U21 do 78kg), Vladislav Kis (kategorie U21 do 68kg) a Bárta Ladislav (kategorie U21 +78kg) S bronzy se protentokráte z tohoto evropského šampionátu v repasážích museli spokojit: v kata Veronika Kopečná a Katka Žídková (kategorie U21), kata týmů juniorů (Tamborlani, Semela, Zaťko). Dále v kumite Lucie Janouchová (kadet +54), Josef Laštůvka (junior do 68kg), Soňa Mražiková (junior+59kg) a Simona Forstová (U21 do 60kg).

20120930_163952

Soutěž měla velmi slibný začátek, i když jsme byli postaveni před silné týmy z Itálie , Německa a pořádajícího Rumunska. „Mrzí mne neúspěch Kopečné, protože srdnatě bojovala a všichni jsme jí zlato přáli. Po úspěšných postupech eliminací však byla zastavena italskou závodnicí, která zvolila stejnou sestavu (Suparimpei) a ta byla vyhodnocena rozhodčími 1:4 jako vítězná. V repasáži pak porazila 4:1 německou závodnici a odvážela si tak se slzičkou bronz“, svěřil se její trenér Jaromír Musil. Naopak bez zaváhání si se všemi soupeřkami poradila nová Mistryně Evropy Veronika Mišková, která se drží na vrcholu české ženské kata. Stejně tak vystupoval i Karel Imrýšek, který po vítězství na domácích šampionátech, prokázal čistotou provedení sestav, oprávněnost svého nasazení jako české jedničky.

Z titulu Mistra Evropy se radoval zejména teprve patnáctiletý dorostenec Petr Marschall. Ve své kategorii, kumite do 63kg, nenalezl ve startovním poli jediného přemožitele. Hned v úvodním zápase dokázal srazit hřebínek portugalskému závodníkovi výsledkem 7:4. Cíleně, dle pokynů svého domovského trenéra, získával přesnými zásahy bod po bodu a do konečného vedení se vyšvihl tříbodovým kopem na hlavu soupeře. V posledním, finálovém duelu svedl dramatický, velmi silný a vyrovnaný zápas, s reprezentantem Itálie. Ten stále „chodil“ do vstřícných útoků a rozhodčí oba soupeře hodnotili současně. Za stavu 1:1, ve fotbalové terminologii „s brankou do šatny“, zasáhl Petr Marschall úspěšně svého soupeře, v poslední sekundě s gongem ukončujícím zápas, a zvítězil.

„Celkem jsme si dovezli 17 medailí, což je velmi pěkný výsledek. Trošku zklamání přinesla kategorie juniorů, kde jsme očekávali lepší výkony, ale jak se říká, každý den není posvícení a doufám, že tato zkušenost je posune o kousek dál a uvědomí si, že na sobě musejí stále pracovat a zdokonalovat se. Chtěl bych také poděkovat trenérům z domovských oddílů závodníků, kteří mají velký podíl na umístění svých svěřenců a věnují jim svůj čas a zkušenosti . Samozřejmě dík patří také celému reprezentačnímu týmu Goju-ryu, trenérům M.Hrubému, M.Čulenovi , M. Hýskovi, rozhodčím V. Žatkovi, J.Musilovi a v neposlední řadě i prezidentu svazu  Jiřímu Bočkovi, kteří svým vystoupením podpořili kvalitní image našeho svazu na mezinárodní úrovni“, uzavřel reprezentační trenér Dvořák.

20120930_164121

20120930_164420